Łukta – gatunki obce

Dziś w bibliotece w Łukcie odbyło się kolejne spotkanie poświęcone problematyce obcych gatunków wykorzystywanych w naszych ogrodach.

Biblioteka mieści się w bardzo ładnym, nowoczesnym budynku GOK, który już na starcie zrobił na nas bardzo pozytywne wrażenie, a później było tylko lepiej. Przestrzeń do spotkań w bibliotece nie jest mała, ale urządzona tak, że sprawia kameralne i przytulne wrażenie. Jeżeli dodamy do tego przemiłe panie bibliotekarki i przyjazne grono „stałych bywalców”, to warunki można określić tylko jako idealne. Pozostaje mieć nadzieję, że nasze wykłady dotrzymały poziom.

Spotkanie dostarczyło nam bardzo pozytywnych wrażeń. Słuchacze byli zainteresowani i, co już nas nie dziwi, zdziwieni skalą i wagą omawianych problemów. Fakt, że wiele decyzji podejmowanych w ogrodzie może być szkodliwych dla przyrody a piękne kwiaty ogrodowe na brzegach rzeki nie stanowią pożądanego urozmaicenia krajobrazu, jest dla wielu osób zaskakujący. W miłym towarzystwie czas płynął bardzo szybko – spotkaliśmy się gdy za oknem rządził słoneczny upał, a rozeszliśmy gdy na niebie pojawiły się już pierwsze gwiazdy.

Invalid Displayed Gallery

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.