Ogrody i ogródki w świetle inwazji obcych gatunków

Wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Gutkowie. Zorganizowaliśmy spotkanie i wykład na temat zagrożenia jakim są obce gatunki, w tym rośliny uprawiane w przydomowych ogródkach.
Rozprzestrzenianie się gatunków obcych, w tym gatunków inwazyjnych, stanowi obecnie jedno z największych zagrożeń dla różnorodności biologicznej Ziemi i jest jednym z najpoważniejszych wyzwań ochrony przyrody. Niestety problem ten jest bardzo słabo rozpoznawalny poza gronem specjalistów. Choć inwazje obcych gatunków niejednokrotnie niosą ze sobą poważne konsekwencje ekonomiczne i społeczne, w szerszym odbiorze społecznym problem wciąż postrzegany jest raczej jako ciekawostka niż realne zagrożenie.
Świetnie wyposażona sala wykładowa, domowe wypieki Pań kucharek, którym składamy jeszcze raz serdeczne podziękowania oraz sympatyczna widownia sprawiły, że spotkanie przebiegło w bardzo przyjemnej i kameralnej atmosferze. Każdy z uczestników obdarowany został przygotowanymi specjalnie na tą okazję zakładkami do książek oraz najnowszymi numerami „Natury”
Wykład dofinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *